Zasady prowadzenia nauczania na odległość

Szanowani Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele 

od 12 marca znajdujemy się w wyjątkowej sytuacji edukacyjno-wychowawczej, na którą niestety nie mamy wpływu. Z perspektywy minionych dni, wiemy jak trudny był to czas dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Dziękujemy Nauczycielom za kreatywność i elastyczne podejście do nowych warunków pracy zdalnej.

Rodzicom dziękujemy za wszystkie cenne uwagi dotyczące organizacji procesu nauczania w pierwszym tygodniu kwarantanny. Rekomendujemy rodzicom, aby w razie trudności ucznia z realizacją zadanego materiału, zarówno technicznych jak i organizacyjnych kontaktować się z nauczycielem, wychowawcą lub dyrekcją. Jesteśmy przekonane, że w ramach posiadanej wiedzy i możliwości postaramy się znaleźć stosowne rozwiązanie na pojawiające się trudności.

Drodzy Uczniowie przypominamy i prosimy Was abyście w związku z wirusem pamiętali o odpowiedzialności za siebie i innych oraz stosowali się do zaleceń Sanepidu i Ministerstwa Zdrowia, czyli m.in. ograniczali do minimum wychodzenie z domu i spotykanie się w innymi, przestrzegali higieny.

Terminy matur, jak zgodnie podaje MEN i CKE odbędą się zgodnie z terminem.

W razie pytań, problemów proszę pisać do Waszych nauczycieli, wychowawców, dyrekcji.

Informacje dodatkowe:

  1. Zasady organizacji zdalnego nauczania w Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana w Pruszkowie obowiązujące od 25.03.2020 roku zostały przesłane na konta Uczniów, Rodziców i Nauczycieli poprzez moduł wiadomości w dzienniku elektronicznym Librus Synergia.
  2. Jeśli ktoś z Rodziców czy Uczniów zapomniał/zgubił login i hasło do Librusa, to proszę o napisanie e-maila z informacją o tym na adres szkoły sekretariat@zan.pruszkow.pl.
  3. W okresie zagrożenia epidemicznego sekretariat pracuje w dni robocze w godzinach 8:00 – 16:00.
    W tym okresie kontakt z sekretariatem będzie odbywał się drogą mailową sekretariat@zan.pruszkow.pl lub telefoniczną 22 758-77-35.
  4. Jeśli ktoś z uczniów czułby w tym trudnym czasie potrzebę rozmowy z psychologiem lub pedagogiem, prosimy o kontakt za pomocą dziennika elektronicznego poprzez moduł wiadomości.

Prosimy wszystkich o wzajemną wyrozumiałość. Proces nauczania powinien oczywiście trwać, natomiast najważniejsze teraz jest przestrzeganie zaleceń związanych z sytuacją epidemiologiczną.

Pamiętaj! #zostańwdomu

Życzymy wszystkim zdrowia, cierpliwości, pogody ducha oraz siły na kolejne dni.

Ewa Król – dyrektor szkoły
Beata Zawadka – wicedyrektor szkoły

Skip to content