Srebrna tarcza w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021

Pragniemy z radością ogłosić, że w tegorocznym Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 nasze liceum po raz kolejny wyróżnione zostało SREBRNĄ TARCZĄ. Na tytuł honorowy „Srebrnej Szkoły 2021” pracowali wspólnie nauczyciele i uczniowie.  Dziękujemy!

TYTUŁ "SREBRNEJ SZKOŁY 2021"

W rankingu zajęliśmy kolejno:

  • 71 miejsce wśród najlepszych liceów w województwie mazowieckim (awans z 93 miejsca);
  • 290 miejsce wyników maturalnych w Polsce (awans z 300+ miejsca);
  • 291 miejsce w Polsce (awans z 433 miejsca).

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Na wysokie miejsce w rankingu złożyły się bardzo wysokie wyniki egzaminów maturalnych, dzięki którym nasi absolwenci kontynuują naukę na renomowanych uczelniach. Otrzymany tytuł potwierdza wysoką jakość pracy naszej szkoły.

Cieszymy się i gratulujemy wszystkim wyróżnionym szkołom!

Galę można obejrzeć na stronie www.perspektywy.pl.

Skip to content