Srebrna tarcza w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022

Pragniemy z radością ogłosić, że w tegorocznym Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 nasze liceum po raz kolejny wyróżnione zostało SREBRNĄ TARCZĄ. Na tytuł honorowy „Srebrnej Szkoły 2022” pracowali wspólnie nauczyciele i uczniowie.  Bardzo dziękujemy!

TYTUŁ "SREBRNEJ SZKOŁY 2022"

W rankingu zajęliśmy kolejno:

  • 87 miejsce wśród najlepszych liceów w województwie mazowieckim;
  • 367 miejsce w Polsce.
W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.
 

Na wysokie miejsce w rankingu złożyły się bardzo wysokie wyniki egzaminów maturalnych, dzięki którym nasi absolwenci kontynuują naukę na renomowanych uczelniach. Otrzymany tytuł potwierdza wysoką jakość pracy naszej szkoły.

Cieszymy się i gratulujemy wszystkim wyróżnionym szkołom!

Więcej informacji na stronie www.perspektywy.pl.

Skip to content