Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii

W całej Polsce jest już prawie 300 szkół średnich, które szlifują zaangażowanie społeczne oraz wspierają rozwój kompetencji proinnowacyjnych uczniów. Wśród nich jest także Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Pruszkowie, które znalazło się w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii. Jest to wynik pracy zespołu sześciu tegorocznych maturzystek, które wspólnie z Panią Anną Marasek realizowały „Rozmerdany projekt”, działając na rzecz lokalnego punktu adopcyjnego dla zwierząt.

Ranking tworzony jest na podstawie wyników uczniów w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Uczniowie, działając dla innych, zdobywają kompetencje potrzebne w pracy i prawdziwym życiu, takie jak np. umiejętność współpracy, zarządzanie swoim czasem i budżetem, rozwiązywanie problemów, empatia czy wrażliwość społeczna.

Gala finałowa rankingu odbyła się 2 czerwca. W tym roku sklasyfikowano aż 289 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, w których zrealizowany został przynajmniej jeden projekt społeczny. To prawie dwukrotnie więcej niż w ubiegłorocznym wydaniu rankingu.

Podczas gali rankingu Wicepremier i Minister Rozwoju, Jadwiga Emilewicz wygłosiła przemówienie gratulacyjne dla szkół, biorących udział w Olimpiadzie, nazywając je najbardziej innowacyjnymi w Polsce.

Choć nie znaleźliśmy się w czołówce, jednak wynik, jaki osiągnęliśmy w rankingu, jest dla nas sukcesem i motywacją do wytężonej pracy w przyszłości. To był pierwszy rok naszej przygody ze Zwolnionymi z Teorii i wszystkiego uczyliśmy się od podstaw. Jednak zaangażowanie całego zespołu pozwoliło nam osiągnąć wszystkie założone cele, a przede wszystkim zyskać ogromne doświadczenie. Myślę, że realizatorki projektu mogą być z siebie naprawdę dumne – powiedziała Anna Marasek, opiekun „Rozmerdanego projektu„, realizowanego w Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana w Pruszkowie.

Pełen Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii 2020 dostępny jest pod adresem: www.ranking.zwolnienizteorii.pl , a relacja z gali jest dostępna na stronie Zwolnionych z Teorii w serwisie Facebook. Partnerami Rankingu jest Google.org i Grupa Pracuj. Patronat medialny objęli dziennik Rzeczpospolita oraz portal Onet.pl.

Skip to content